Zbilansowana dieta

Mnóstwo osób nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży środków wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niewątpliwie ogromną zaletą płynącą z korzystania z tego typu preparatów jest komfort. O wiele łatwiej jest połknąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych środków.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie Słońca. Także poniektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również witaminę D suplementować.

Bowiem gotowanie zabiera sporo składników odżywczych oraz witamin z produktów spożywczych, automatycznie rozpoczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, gdy zaprzestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

tabletki na odchudzanie

Spożywanie surowych potraw przyspiesza metabolizm. Trawienie surowych pokarmów wymaga trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a również wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko przyswajana bezpośrednio, ale jest także wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *